A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Filename: plugins/captcha_pi.php

Line Number: 924

Victorie frumoasa la Ploiesti, dar Swansea merge in grupele Europa League! Petrolul - Swansea 2-1

Articol de Madalina Irimia

Petrolul a jucat mult mai bine ca in tur si a avut cateva ocazii de poarta in primele 45 de minute. Totusi, primul gol a venit abia in minutul 73 cand Priso a primit o pasa in adancime de la Guilherme si nu l-a iertat pe Tremmel.

Din pacate pentru prahoveni, avantajul a durat mai putin de 60 de secunde, Swansea a egalat prin Lamah cu o reluare din 8 metri.

Ploiestenii au marcat golul victoriei in minutul 83, cu o lovitura de cap a lui Hamza dupa centrarea aceluiasi Guilherme.

Tag-uri: victorie, meci, scor