A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Filename: plugins/captcha_pi.php

Line Number: 924

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS 2-6, 6-4, 5-7. Halep a revenit in setul decisiv de la 1-5, dar a ratat calificarea in finala

STIRI NATIONALE & EXTERNE

SPORT
03-04-2015, ora 09:05

Articol de Madalina Irimia
Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 3 WTA, a ratat calificarea in finala turneului de categorie Premier Mandatory Miami Open.

Ea a fost invinsa, vineri, cu scorul de 6-2, 4-6, 7-5, de numarul 1 mondial, americanca Serena Williams, in semifinalele competitiei. Meciul a durat doua ore si opt minute, iar Williams, de sapte ori campiona la Miami Open si castigatoarea ultimelor doua editii, a obtinut a cincea victorie, din sase partide jucate cu Halep.

Dupa meci, vorbe frumoase pentru Simona Halep din partea comentatorilor ESPN, scriu colegii de la sport.ro: "Lumea tenisului asteapta de ani buni o adversara pe masura pentru Serena Williams. Iat-o! Simona Halep, doamnelor si domnilor!".

Prezenta in penultimul act este recompensata la Miami Open cu un premiu de 220.230 de dolari si 390 de puncte WTA.

Simona Halep isi consolideaza locul 3 WTA dupa acest turneu. Ea se va apropia de la 1.089 de puncte la 319 puncte de rusoiaca Maria sarapova, clasata pe locul 2 si eliminata in mansa secunda a competitiei din Florida.

Sursa: stirileprotv.ro