SPORT
26-01-2012, ora 11:57

Messi si-a luat revansa: A dat de pamant cu Pepe (Video)

Articol de Cristian Amariei

Lionel Messi si-a luat revansa in fata lui Pepe miercuri seara, dupa ce portughezul l-a calcat pe mana in meciul tur din sferturile de finala ale Cupei Spaniei.

Pepe a starnit un scandal urias dupa intalnirea de saptamana trecuta, cand l-a calcat pe Messi pe mana in timp ce argentinianul era cazut la pamant, insa Balonul de Aur s-a razbunat.

In minutul 45 al meciului disputat miercuri seara pe Camp Nou, atacantul Barcelonei l-a trimis la pamant pe Pepe, aplicandu-i portughezului o lovitura aplicata in zona gleznei.

Spre deosebire de Pepe in disputa din prima mansa, internationalul argentinian n-a scapat nedepedsit, acesta primind cartonasul galben din partea arbitrului.

FC Barcelona si Real Madrid au terminat la egalitate, scor 2-2, in returul sferturilor de finala ale Cupei Regelui, rezultat ce ii trimite pe catalani in semifinale, dupa victoria din tur, scor 2-1.(ziare.com)