SPORT
17-05-2011, ora 08:15

Rezultate bune pentru tenisul iesean

Articol de Lucian Botezatu

In Bulgaria, mai exact la Svilengrad, ieseanca Delia Ciobanu, de la clubul CFR Iasi, a participat la concursul de tenis “Svilengrad Cup”, un turneu din cadrul circuitului international “Tennis Europe 2011” rezervat tinerilor.

Luni a inceput la Bucuresti un alt turneu rezervat tinerilor jucatori, de aceasta data categoria 18 ani unde ieseanul Teodor Leahu, 17 ani, a pierdut in primul tur la Dragos Ignat, 18 ani si favorit 4 al turneului. Ieseanul a declarat ca va participa in continuare la turnee peste categoria lui de varsta, urmatorul pe lista fiind ITF-ul pentru seniori de la Medias.

Tag-uri:

,   La categoria 14 ani fete, jucatoarea pregatita de Vergil Aghion a ajuns in faza optimilor de finala dupa o victorie in fata unei jucatoare locale in schimb in proba de dublu a reusit sa ajunga in finala unde a facut pereche cu Bianca Butnaru, jucatoare inscrisa la clubul din Mamaia. In ulitmul act cuplul Ciobanu/Butnaru a pierdut in fata altor doua romance, Oana Gavrila/Cristina Tudor (4-6, 4-6).

" title="Stiri despre   La categoria 14 ani fete, jucatoarea pregatita de Vergil Aghion a ajuns in faza optimilor de finala dupa o victorie in fata unei jucatoare locale in schimb in proba de dublu a reusit sa ajunga in finala unde a facut pereche cu Bianca Butnaru, jucatoare inscrisa la clubul din Mamaia. In ulitmul act cuplul Ciobanu/Butnaru a pierdut in fata altor doua romance, Oana Gavrila/Cristina Tudor (4-6, 4-6).

">  La categoria 14 ani fete, jucatoarea pregatita de Vergil Aghion a ajuns in faza optimilor de finala dupa o victorie in fata unei jucatoare locale in schimb in proba de dublu a reusit sa ajunga in finala unde a facut pereche cu Bianca Butnaru, jucatoare inscrisa la clubul din Mamaia. In ulitmul act cuplul Ciobanu/Butnaru a pierdut in fata altor doua romance, Oana Gavrila/Cristina Tudor (4-6, 4-6).