A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Filename: plugins/captcha_pi.php

Line Number: 924

Prima victorie a Iasiului in Liga 1: CSMS Iasi- Turnu Severin 1-0! (Galerie FOTO)

STIRI LOCALE

SPORT
01-10-2012, ora 10:18

Articol de Cristian Amariei

CSMS Iasi s-a impus cu scorul de 1-0 in fata echipei CS Severin. Este prima victorie a moldovenilor de pana acum din Liga 1. Cele doua formatii au fost la egalitate timp de 90 de minute, unicul gol al partidei fiind inscris in minutele de prelungire. Cel care a marcat a fost Petrovic, care l-a invins pe portarul oaspetilor cu un sut la coltul scurt, dupa o pasa primita de la Herghelegiu.

CSMS Iasi – CS Severin: 1-0 (0-0)

Marcatori: 91′ Petrovic

Cartonase galbene: 17′ Jovanovic, 35′ Vladu, 63′ Mitrea, 92′, 94′ Petrovic – 19′ Mitic, 66′ Zaharia, 68′ Balau

Cartonase rosii: 94′ Petrovic

IASI: Irimia – Jovanovic (82′ Semenenko), Tincu, Avramia, Mitrea – Onofras (57′ Ciucur), Straton, Petrovic, Vladu – Herghelegiu (94′ Tiganasu), Patulea

Rezerve: Lungu, Mihalachioaie, Cl. Tudor

SEVERIN: Marinescu (46′ Iordan) – Mitic, Dandea, Balau, Giurgiu – Vancea, Golic, Olah (79′ Buleica), Zaharia – Thomas (71′ Dragalina), Moutinho

Rezerve: Iordan, Gugu, Patrascu, Abba, Neacsa