CSMS Iasi a invins pe teren propriu Gloria Bistrita, scor 2-1

STIRI LOCALE

SPORT
02-04-2013, ora 09:00

Articol de Cristian Amariei

Iesenii au invins, luni, pe teren propriu, formatia Gloria Bistrita, scor 2-1. Golurile au fost marcate de Patulea '42 si Onofras '70 pentru CSMS Iasi, respectiv Radu '59 (penalti) pentru Gloria.

CSMS Iasia deschis scorul in minutul 42 prin Adrian Patulea. Gloria Bistrita a egalat in minutul 59 prin Razvan Radu, care a transformat o lovitura de pedeapsa dupa un fault al lui Tincu asupra lui Bucur.

Si cu un jucator mai putin pe teren, iesenii au reusit sa marcheze dupa inspiratia lui Liviu Ciobotariu. Tehnicianul moldovenilor l-a introdus pe Onofras in minutul 69 si la prima atingere de balon a inscris golul victoriei.

Pe final, CSMS Iasi a ramas in 9 oameni, dar oaspetii nu au reusit sa marcheze nici cu doi jucatori in plus pe teren.

ECHIPELE DE START:

CSMS Iasi: I. Irimia - Mihalachioaie, Tincu, Avramia, Mitrea - Milea, Mitici - H. Moutinho, Cl. Ionescu, Tiganasu - Patulea

Rezerve: C. Lungu, Gado, Nalati, B. Straton, Keita, Al. Cretu, Onofras

Gloria: Dolha - Tirca, Hlinca, Canon, Trestenicu - Pouye, A. Enescu - R. Radu, C. Bucur, M. Chitu - Antonache

Rezerve: Oghinciuc, Curtuius, B. Oprea, Berceanu, V. Pop, M. Stancu, Sighiartau

Cartonase galbene: Tincu '47, '58, Irimia '80, Mitrea '90+5 / Radu '11, Trestenicu '63, Pouye '65

Cartonase rosii: Tincu '68, Tiganasu '84.