SPORT
24-03-2014, ora 13:08

CSMS Iasi - CSM Moinesti 10-0!

Articol de Cristian Amariei

Jucatorii CSMS Iasi au facut o noua dovada a formei excelente in care se afla, invingand la scor pe CSM Moinesti, echipa aflata pe un loc de playoff in Liga III.

Antrenorul Marius Lacatus a trimis in teren un prim 11 format din: Caparco - Radovic, Plamada, Avramia, Tiganasu - Bosoi, Olah, Cretu, Onofras, Liviu Mihai - Palimaru

Dupa primul sfert de ora, scorul era deja 2-0 in favoarea CSMS Iasi, Clement Palimaru reusind o "dubla", dorind parca sa razbune ratarile din Giulesti.

L-a imitat Liviu Mihai in minutele 20 si 30, al doilea gol al fotbalistului venit de la Slobozia fiind de departe cel mai frumos al meciului: o torpila de la 25 de metri in vinclul portii moinestene!

La pauza s-a intrat cu scorul de 4-0 si probabil multi se asteptau la o repriza secunda mai linistita.

Dimpotriva, insa! Antrenorul Marius Lacatus i-a trimis in teren pe "manjii" Crenganis, Dobre si Hergheligiu, cei trei marcand de inca 6 ori!

Mai intai Dobre a inscris pentru 5-0 in min. 56, Crenganis a reusit o dubla in minutele 60 si 70, urcand scorul la 7-0!

Cu 15 minute inainte de final iesenii reusesc 2 goluri la interval de cateva secunde prin Dobre si Hergheligiu si scorul devenea 9-0!

Inevitabilul se produce in min. 85 cand Dobre reuseste hattrick-ul si stabileste scorul final:

Astfel, CSMS Iasi a facut o noua demonstratie de forta inaintea urmatorului meci oficial impotriva celor de la Rapid CFR Suceva care va avea loc sambata, 29 martie, in Copou!